هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
بسته
جستجو
فیلترها

درباره ما

پيام صاحب امتياز و سرمايه گذار

سال ١٣٧١ به عنوان شغل دانشجويي همزمان با تحصيل در دانشگاه در زمينه توليد و پرورش گياهان زينتي فعاليت خود را آغاز نمودم و طي ٧ سال كار و فعاليت در ايران، به اين نتيجه رسيدم براي پيشرفت نياز به تجربيات بالاتر از كشور ايران دارم و پس از بررسي در كشورهاي مختلف، تصميم گرفتم در اندونزي كه مهد توليد گل و گياه دنيا بود شروع به كار كنم و در همين راستا با خريد زمين كوچكي فعاليت خود را در كشور اندونزي آغاز نمودم كه بعد از ١٥ سال تلاش بي وقفه در زمينه توليد و صادرات گياهان زينتي و حضور در نمايشگاه‌هاي مختلف دنيا توانستيم شركت اندونزيايي را به توليد كننده و صادر كننده برتر كشوراندونزي تبديل كنيم. و همزمان با حضور پر قدرت در كشورهاي هلند، چين ، اندونزي ،اذربايجان ، گرجستان و روسيه شركت‌هايي را به ثبت رساندم و موفقيت‌هاي بزرگي در زمينه توليد، واردات و صادرات در اين كشورها بدست آوردم. از اين جهت در سال ١٣٩٣ تصميم گرفتم در ايران با توجه به تجربيات زيادي كه از كشورهاي فوق كسب نمودم و با توجه به نوع اب و هوا و پتانسيل‌هاي موجود در كشور ايران، توليد كاكتوس و ساكولنت را با هدف تبديل ايران به قدرت برتر در زمينه صادرات گياهان گوشتي اغاز كنم و پس از بررسي‌هاي لازم، در نوروز ١٣٩٤ از شهر رشت توليدات را شروع كرده و توانستيم به سرعت با افزايش توليد در تمامي استان‌هاي كشور در بيش از ٤٠٠ گلخانه تا به امروز پيشرفت بسيار خوبي داشته باشيم و به عنوان توليدكننده ، كار افرين و صادر كننده نمونه و برتر كشور معرفي شويم .رمز تمام موفقيت‌هايمان در چند نكته خلاصه مي شود:

١- پشتكار و استفاده از تجربيات خوب و بد در گذشته:

بارها شاهد اين بودم توليدكنندگان زيادي در كشت خود موفق عمل نكرده‌اند و تصميم به تغيير نوع كشت يا شغل خود گرفته‌اند و اين مي تواند بدترين تصميم در اينده شغلي هر شخصي باشد. به جرات مي‌گويم بارها در اين زمينه شكست خورده ام اما هر بار محكم تر از قبل و با استفاده از تجربيات گذشته مجددا به كار خود ادامه داده تا بالاخره موفق شده‌ام.

٢- كار تيمي و استفاده از تجربيات ديگران:

مسلما هر چقدر دانش و تجربه ي بيشتر داشته باشيم، بايد بپذيريم هميشه براي پيشرفت نياز به تجربيات و دانش ديگران نيز مي باشد. از اين جهت همواره روحيه مشاركت پذيري و كار تيمي ، علاوه بر بالا بردن پتانسيل و قدرت و اعتماد بنفس، نسبت به كار انفرادي موفقيت اميز تر خواهد بود و اعتراف ميكنم بدون كار تيمي و گروتي نمي توانستيم شاهد چنين موفقيت هايي باشيم .

٣- استفاده از دانش فني روز :

همواره سياست شركت فدك گل را بر پايه به روز بودن دانش فني و علم روز دنيا بنا نهاديم، به طوري كه همه ساله با حضور در نمايشگاه هاي بين المللي روز دنيا و شركت در همايش هاي توليد و پرورش گياهان زينتي در كشور هاي مختلف در راستاي كسب اطلاعات بيشتر قدم برداشته و شركت را هميشه به روز نگه داشتيم و درنهايت شاهد رشد و موفقيت هاي بيشتر بوده ايم.

٤- استفاده از نيروهاي كار جوان و كارآمد:

فعاليت و همكاري با نيروهاي جوان بدليل اشنايي اغلب انها با تكنولوژي و علاقه و پشتكار در پيشرفت و توسعه كار مي تواند بسيار حائز اهميت باشد.

علاوه بر آن جوانان با استفاده از منابع حرفه اي همواره در حال افزايش بهره وري در كار مي باشند و اين يكي از نكات مثبت در پيشرفت كار مي باشند.به همين جهت شركت فدك گل از ابتداي فعاليت خود سعي بر استفاده از نيروي هاي جوان و پويا داشته است.

٥-شناخت و بسط و گسترش بازار:

يكي از اركان اصلي و رموز موفقيت در هر شركتي، شناخت و بسط و گسترش بازار مي باشد كه لازمه شروع هر كسب و كاري مي باشد، بخصوص در زمينه توليد گل و گياه. مسلما اگر نسبت به بازار شناخت لازم نداشته باشيم زحمات توليد بي نتيجه خواهد ماند ، از اين رو قبل از شروع توليد در ايران، سالها در زمينه فروش و بسط بازارهاي صادرات تحقيقات لازم را داشتيم و با ديد باز، نوع گياهان توليدي را انتخاب كرديم تا توانستيم نتايج دلخواه را كسب نماييم .

٦-مثبت گرايي و دوري از افكار منفي:

افكار منفي باعث نتايج منفي و افكار مثبت باعث نتايج مثبت مي شود. براي شروع كار توليد، علي الخصوص توليد گل و گياه كه با يك موجود زنده در ارتباط هستيم نياز به انرژي و افكار مثبت است.

"افكار ما نتيجه كار ما خواهد بود. مطمئنا هر چقدر انرژي مثبت به كار و اينده كاري مان بدهيم نتايج بهره تري را دريافت خواهيم نمود."

در پايان از جوانان عزيز تقاضا ميكنم براي ورود به اين عرصه حتما نكات بالا را كه نتيجه سالها تجربه هاي خوب و بد بوده را مد نظر قرار دهند تا بتوانند مراحل ترقي و پيشرفت را طي كنند. لازم به ذكر است شركت فدك گل ليان افتخار دارد در راستاي توليد و اشتغالزايي، همگام و همراه با علاقه مندان و دوستداران توليد گل و گياه قدم برداشته و دست گرم كليه عزيزان را جهت همكاري و مشاركت صميمانه مي فشاريم.

پیام مدیر عامل

در دنیایی که میتوانی هرچیزی باشی، مهربان باش، بخشنده باش و قدرتمندباش و مطمئن باش انعکاس اعمالت، به سویت باز می گردد.

اینجانب سيده مهسا حسيني دكتري گياهان زينتي از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران می باشم. پس از سپري نمودن دوران كارشناسي، همکاری خود را با شرکت های خصوصی فضای سبزی آغاز نموده و یکسال بعد به شهرداری تهران ورود پیدا کردم و از سال 88 الی 96 همواره در بخش فضاي سبز و گياهان زينتي چه در بخش دولتی و چه پروژه های خصوصي فعالیت های مختلف و گسترده ای را داشتم. در سال 1394همزمان با فعالیت در شهرداري با شركت بين المللي فدك گل لیان آشنایی پیدا کرده و همکاریم را با این شرکت خوشنام، با توليد و تكثير گياهان كلكسيوني در گلخانه خانگي آغاز نموده و علاوه بر كسب تجربه و درآمد در حوزه تولید گیاهان زینتی، رسما فعاليت خود را با شركت فدك گل ليان به عنوان مدیریت روابط عمومی از ابتدای سال ٩٥ ادامه دادم. در سال ١٣٩٦ به عنوان مديریت داخلي شرکت انتخاب گشته و هم اکنون خداوند را شاکرم که توفیقم داد بدلیل اعتمادی که هيئت مديره محترم شركت فدک گل لیان به اينجانب داشتند به عنوان مدیر عامل در کنار عموم پرسنل متعهد و وظیفه شناس شرکت فدک گل لیان فرصت خدمت گسترده تر در این شرکت خوشنام و با سابقه را بدست آورم و در همین جا، ضمن ادای احترام به مقام شامخ بنیان‌گذار این شرکت صاحب نام، جناب آقای مهندس حسین جعفرزاده و همه تلاشگرانی که از بدو تاسیس تا‌کنون تمام همت خود را برای تعالی و پویایی این شرکت ارزانی داشته اند، خود را متعهد می‌دانم در جهت اهداف بزرگ شركت فدک گل لیان كه دستیابي به بزرگترين و قدرتمند ترين شركت توليدکننده و صادرکننده كاكتوس و ساكولنت در خاورميانه و سپس در دنيا می باشد بی دریغ گام بردارم و در این راه با انتخاب شعار«هر روستا یک محصول هر خانه یک کارخانه » و با آموزش زبده ترین نیروی انسانی و بهره‌وری کامل از منابع و پتانسیل های بالقوه و با تدوین و اجرای برنامه های روزآمد با یاری یکایک همکارانم به سوی چشم انداز تعریف شده در خط مشی سازمان حرکت نمایم. به امید آنکه در پرتو عنایت خاصه حضرت حق با کار و تلاش روزافزون، اتحاد، همفکری و همسویی تک تک اعضای خانواده بزرگ فدک گل، تعالی جایگاه شرکت را با افزایش تولید داخلی، افزایش سهم بازار، توسعه صادرات فراهم آوریم و بتوانیم شانه به شانه هم با تجهیز به سلاح علم و آگاهی در سنگر جهاد، گامی هر چند کوچک اما استوار در جهت شکوفایی اقتصاد و اشتغال ایران عزیزمان برداریم.

صادرات

شرکت فدک گل لیان در سال ١٣٩٤ تولیدات خود را با هدف تبديل ايران به بزرگترين تولید کننده و صادر كننده ساكولنت در دنيا آغاز نمود. میزان تولید از شروع پروژه ، سالی 100 میلیون عدد گیاه می باشد که طی سه سال این مقدار به ٣٠٠ ميليون عدد تا به امروز رسیده است . در سال اول به دليل آماده نبودن گياهان و نوپا بودن شركت، محصولی آماده صادرات نبوده و از سال 95 روند آماده سازي گياهان جهت صادرات شروع شد و تنها با ارسال پنج كانتينر به کشور روسيه به ارزش ١٥٠ هزار يورو توانستيم شروع خوبي را در صادرات محصولات، خود پشت سر بگذاريم . در سال 1396 موفق شدیم اين توليدات رو به ده كانتينر برسانیم که با ارسال به کشورهای روسيه، عراق و قزاقستان، توانستیم بالغ بر ٣٠٠ هزار يورو ارز آوری برای کشور عزیزمان داشته باشیم. در سال جاري با گسترش توليد و سطح زیر کشت و آماده سازي بيشتری از گیاهان از یک سو و افزایش ارزش گياهان از سوی دیگر، امکان ارسال تولیداتمان به كشور عمان که به تازگی به لیست بازار های هدف مان اضافه شده است فراهم گردید و توانستیم بر صادرات محصولات مان بیافزاییم و میزان صادرات را به سه برابر سال گذشته و قريب به يك ميليون يورو برسانیم. از آنجا كه كشور عمان به عنوان كشور واسطه براي صادرات به كشورهاي عربي انتخاب شده است پیش بینی می شود در سال ٩٨ بتوانيم حداقل ماهانه يك كانتينر يا بيشتر به اين كشور ویا روسيه و قزاقستان و ديگر كشورهاي همسايه با کشور ایران داشته باشيم. امید است در سال آتی قطع به یقین با گسترش سطح زیر کشت ساکولنت ها و افزایش تولید، صادرات محصولات مان از كشور عمان به کلیه كشورهاي عربي نیز انجام گیرد و چندین برابر ارز آوری داشته باشیم. شایان ذکر است تاکنون تنها به سبب نداشتن گياه آماده، امکان صادرات محصولات به سایر کشورها وجود نداشته و امیدواریم با قوی تر شدن شركت و با توسعه واحد هاي توليدي و حمايت سازمان جهاد كشاورزي و نیز با توجه به نياز بازارهاي خارجي امادگي ارسال روزانه تا صادرات حداقل سه كانتينر گياه به كشورهاي منطقه را داشته باشیم و اگر بتوانيم در چند سال آينده طبق برنامه ريزي هاي انجام شده ظرفیت توليد را چندین برابر افزایش دهیم، امکان صادرات ساليانه بيش از سي ميليون يورو را خواهیم داشت . شايد باور اين مهم براي مخاطبين كمي سخت و خارج از تصور باشد، اما با مراجعه به بازارهاي هدف و كمي بررسي كاملا متوجه اين مسئله خواهند شد . طبيعي است كه از شروع طرح ، تا دو سال نیاز به فرصت برای آماده سازي گياهان از طریق بذر و قلمه بوده است، که بعد از دو سال، تدریجا آماده سازي گياهان كوچك جهت صادرات آغاز شد و حتی تا ده سال آينده هم ادامه خواهد داشت تا امکان صادرات گياهان ده سال به بالا هم كه به شدت مورد توجه كشورهاي مختلف مي باشد فراهم گردد. لازم به ذکر است تنها در زمينه صادرات ساکولنت های يك ساله تا ده ساله، حداقل روزانه يك ميليون يورو توان صادرات وجود دارد كه این موضوع در يك طرح و برنامه ریزی ده ساله در دستور كار شركت فدك گل قرار گرفته است. امیدوارم با همت بلند و عزم راستین، پرچم ايران و شرکت فدك گل را در تمام دنيا به اهتزاز درآوريم و با چشم اندازی روشن درجهت صادرات انواع ساكولنت در دنیا، برای ایران عزیزمان همواره افتخار آفرین باشیم.

شرکت فدک گل لیان- مدیریت تحقیق و توسعه

1 - بخش تحقیق و توسعه ( R And D  ) قلب تپنده و مغز برنامه ریز و سیاست گذار هر سازمان ( آموزشی ، اجرائی ، تحقیقاتی ، تولیدی ) می باشد .بدون ایجاد یا فعالیت شایسته و بایسته این بخش فعالیتهای تولیدی ، تحقیقاتی ، آموزشی و اجرائی با چالشهای جدی روبرو شده و در رسیدن به اهداف سازمانی با مشکلات بزرگ روبرو خواهند بود. لذا در بررسی شرح حال شرکت‌های موفق و بنگاههای تولیدی و هر سازمان موفق دیگر با یک بخش تحقیق و توسعه کارآمد مواجه خواهیم شد.

2 - شرکت فدک گل با سابقه ای درخشان در امر تولید گیاهان زینتی از ارقام خاص و بازار پسند ، ضمن صادرات محصولات تولیدی به اقصا نقاط جهان افتخار این را دارد که بعنوان کارآفرین نمونه همواره در صدد ایده پردازی ، ابداع و خلاقیتهای بدیع بوده به نحوی که در روند تکاملی خود از هیچ کوششی در این زمینه فروگذاری ننموده است.

3 - اینک در راستای خلق رویدادهای موفق تجاری دیگر، بخش ( R And D  ) شرکت برای نخستین بار به عموم تولیدکنندگان ، گلخانه داران ، کارشناسان، محققین و دانشگاهیان و قاطبه مدیران بخش کشاورزی کشور معرفی می گردد.

4 - برنامه شکل دهی بخش تحقیق و توسعه فدک گل به گونه ای طراحی گردیده است که سالانه حداقل 5 نفر از کارشناسان با صلاحیتهای علمی مورد نیاز به اعضای باشگاه تحقیق و توسعه شرکت وارد شده و در گستره 5 ساله 25 نفر در شکل دهی ساختار علمی ،آموزشی و پژوهشی آن در داخل و خارج از کشور فعالیت نمایند.

5 - این برگ زرین دیگری از اوراق کتاب تولیدی و کارآفرینی شرکت فدک گل می باشد که به دوست داران کشاورزی این مرز و بوم تقدیم می گردد.

6 - بر این باوریم که بعنوان واحد موفق تولیدی کارآفرینی کشور برای نخستین بار اولین زنجیره تولید در بخش کشاورزی را بنیان نهاده ایم . زنجیره ای که حلقه های آن از پیش از تولید تا پس از تولید را در برمی گیرد و این حلقه ها حلقه های دوستی ، همدلی و کوشش مدام در جهت خوداتکائی کشور عزیزمان ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه کشاورزی خواهد بود.

7 – از این پس کلیه علاقه مندان به امور کشاورزی بخصوص صاحبان دارای ایده های نو می توانند ضمن تماس با بخش تحقیق و توسعه شرکت ضمن ارائه نقطه نظرات و کسب اطلاعات مورد نیاز عنداللزوم در جلسات تخصصی کارگروه تحقیق و توسعه شرکت نموده و به عضویت افتخاری باشگاه درآمده، از مزایای مادی و معنوی همکاری‌ها بهره مند گردند.